Nytt team for senoirlaget 2025!

Postet av Kirkenes Idrettsforening den 24. Jan 2025

I august ga Jørgen Nilsen Jerijärvi beskjed om at han ville fortsette som spiller, men takke av som spillende trener etter sesongen. Siden da har det blitt jobbet hardt i kulissene for å finne riktig løsning for kommende sesong.
Vi kan med glede presentere teamet rundt seniorlaget for 2025!
Hovedtrener: Anton Romanov
Assistenttrenere: Kenneth Berg og Preben Hagen Olsen
Oppmann: Rolf Terje Jakola
SoMe-ansvarlig/fotograf: Jo Lundbø


Alle fire nyankomne er rekruttert innad i klubben og tatt opp fra vår gode yngres avdeling!
Kenneth Berg og Preben Hagen OIsen har spilt i en årrekke for A-laget og vært kapteiner i hver sin periode i klubben. De siste 10 årene har begge vært trenere i barne- og ungdomsfotballen og trent grupper fra G7 og opp til G17.


Det at de tar steget tilbake opp på seniornivå som trenere er vi meget glade for! Med både spiller- og trenererfaring, naturlige lederegenskaper og god kjennskap til garderobemekanismer og de krav som stilles på banen, så vil de bli enorme tilvekster for oss.


Rolf Terje Jakola og Jo Lundbø har på hver sin måte fulgt 2009-guttene fra G7 til de var ferdige i høst med G15. Rolf Terje sin oppgave er blant annet å sørge for at alt av utstyr vi bruker på feltet er i orden. Han tilrettelegger for at spillere og trenere kan konsentrere seg 100 % om det som skal skje på banen og det er en uvurderlig jobb som blir satt utrolig stor pris på.
Jo sin oppgave er å holde våre supportere jevnlig oppdatert på sosiale medier, og vise hva vi holder på med fra januar og ut sesongen. Vi vet at det har vi ikke vært flinkest på, og med Jo inn i vårt team vil vi rette på det. De kommende ukene vil troppen for årets sesong bli presentert.
Jeg kunne ikke vært mer fornøyd med teamet som er satt for denne sesongen! Selv om vi er amatører så gir dette en proff tilnærming som spillerne vil merke og som jeg vet at de setter pris på. Det å jobbe i team er det som gir resultater. Nå er teamet satt og det er opp til oss å levere gode prestasjoner.
Til slutt vil jeg takke Jørgen Nilsen så mye, som tok meg inn som hans assistent for 2 år siden. Det å være spillende trener i 3 år er det bare å ta av seg hatten for. Han har lagt ned masse arbeid for å opprettholde statusen til klubben på seniornivå, og for å erstatte han måtte vi hente 4 mann inn i teamet - det sier alt om hvilken jobb han har lagt ned. Vi er veldig glade for at han fortsetter som spiller.


God helg til alle KIF-supportere!
Anton

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.