KIF blir kvalitetsklubb

KIF blir kvalitetsklubb

Som 3. klubb i Finnmark blir Kirkenes Idrettsforening nå sertifisert som kvalitetsklubb nivå 1 ihht Norges Fotballforbunds (NFF) kvalitetsklubbkonsept.
Som fleridrettslag har KIF møtt utfordringene med en helhetlig forståelse for alle klubbens aktiviteter. Sertifisering er en milepæl på veien videre som en aktiv samfunnsaktør og trygg lokal arena for barn- og ungdomsaktiviteter.

I 2016 sendte Kirkenes IF en søknad til kretsen om å bli kvalitetsklubb og har siden den gang jobbet  målbevisst med struktur, organisasjon og drift av klubben. Det er med stor  glede å kunne meddele at vi i disse dager er i ferd med å bli godkjent som kvalitetsklubb.
Lørdag 3. november 2018 i kl 18.15 forbindelse med FEFO-cup vil det bli en markering i Barentshallen blant annet med representanter fra Finnmark Fotballkrets.

 

Kirkenes Idrettsforening
Kirkenes Idrettsforening ble stiftet 8. februar 1908 av herrene L. Hoel,
J. Berger, H. Nafstad, Joh. Isaksen, H. Myrholt, Chr. Andersen, Andr.
Bergerud, John Lehn og O. J. Melvold. Det historiske møtet ble holdt på «Dampkjøkkenet,» som senere ble forsamlingshuset «Skansen» i
Storgata

Les mer…